Fasády a obložení ploch

Ohebný pískovec je perfektním materiálem pro venkovní fasády a obložení ploch v exteriéru. Malá hmotnost pískovce a jeho vlastnosti(stabilnost, trvanlivost, prodyšnost, omyvatelnost, vzhled atd.) jej předurčují jako ideální stavební obklad.

Ohebným pískovcem lze obkládat již hotové omítkové fasády, zateplené pláště budov nebo skelety bez jakéhokoliv omezení. Vzhled fasády je velmi impozantní, protože ohebný pískovec je k nerozeznání od masivních bloků. Lze s ním obkládat i tvarované římsy, ozdoby, šambrány, sloupy apod. Životnost ohebného pískovce je srovnatelná s masívním blokem pískovce. Údržba bude snadnější, protože povrchová úprava ohebného pískovce je odolná proti grafiti a následnému odstranění bez známek poškození. Rovněž místní mechanické poškození je snadné, vymění se jen poškozená část obkladu bez náročného vybourávání části zdi jako u masívu.

Velkou finanční výhodou oproti masivním deskám z kamene je malá hmotnost ohebného pískovce. Z tohoto důvodu není třeba provádět nosnou kovovou konstrukci pro zavěšení masivních desek ale pískovec se lepí přímo na zateplenou fasádu bez nebezpečí statického poškození fasády.

Fasády a obložení ploch 4Fasády a obložení ploch 3Fasády a obložení ploch 2Fasády a obložení ploch 1
 

© Všechna práva vyhrazena - PercomInt - pískovec

tvorba www stránek PeVat.com