Nejčastější otázky a odpovědi

Může pískovec zůstat v zimě venku? 

Samozřejmě. Ohebný pískovec je přírodní materiál a jako takový se také tak chová. Nevadí mu mráz, voda ani horko. Extrémním použitím ohebného pískovce je vnitřní obklad terárií a klecí. Zde dochází k velmi vysokému zatížení a kromě mrazu nejsou v přírodě podobné podmínky běžné(velké vlhko, teplo, mechanické zatížení). Přesto ohebný pískovec v teráriu po letech nevykazuje jakékoliv změny. Důležité je použít správnou penetraci a konečný stabilizující nátěr. Potom máte ohebný pískovec navěky.

Jak dlouho trvá realizace? 

Realizace ohebného pískovce jako obkladu je srovnatelná, nebo rychlejší, jako při pokládce klasických materiálů. Pouze při požadavku na bezespárové provedení se realizace pokládky prodlužuje podle náročnosti a velikosti plochy.

Obecně lze počítat při ploše pískovce do 10 m2 s dobou realizace max. dvou pracovních dní. Například obložení zdi pod kuchyňskou linkou netrvá déle než 8 pracovních hodin. Fasáda domu o ploše 150 m2 netrvá déle než 7 dnů.

 

Co dělat když pískovec poškodím? 

Je velmi nepravděpodobné že běžnými prostředky ohebný pískovec poškodíte. Může se Vám stát že do fasády domu narazí auto a pod. Potom dojde k destrukci pískovce a asi také zdi domu. Náprava je jednodušší než se zdá. Po opravě zdi se vyrovná podklad do stejné výšky jako původně a precizní prací se nalepí nový pískovec. Nakonec konečné ošetření a těžko poznáte kde bylo poškozené místo.

 

© Všechna práva vyhrazena - PercomInt - pískovec

tvorba www stránek PeVat.com